Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ZDROWY TŁUSZCZ

Czy istnieje coś takiego jak zdrowy tłuszcz? Odpowiedzieć można od razu: istnieje. Większość osób przyzwyczajona jest do smażenia na zwykłym oleju roślinnym, ewentualnie oliwie z oliwek. Zapomina się przy tym o innych tłuszczach, które są równie zdrowe, a nawet zdrowsze. Nagonka dietetyków na masło i smalec sprawiła, że obecnie mało kto po nie sięga co jest błędem, ponieważ jedno i drugie nie jest tak naprawdę szkodliwe. Rzecz jasna, w racjonalnych ilościach, a nie dodawane do wszystkiego w nadmiarze. Do innych zdrowych tłuszczów, które można wykorzystać należą masło klarowane, tłuszcz z kaczki oraz olej kokosowy, rzadko w Polsce stosowany. Nawet w trakcie smażenia nie wydzielają one mniej niezdrowych substancji niż zwykłe oleje, co więcej mają nawet swoje właściwości zdrowotne i często są lżejsze zapewniając potrawom lepszy smak.

Trzeba także pamiętać, że tłuszcze to nie tylko to na czym smażymy, ale również związki zawarte w produktach spożywczych takich jak orzechy, migdały. Są naturalne, a więc bardzo zdrowe i doskonale wspomagają obniżenie cholesterolu oraz pamięć i koncentrację. Można z nimi z powodzeniem wzbogacać dietę, ponieważ niezależnie od tego co jemy, nie wolno całkowicie odstawiać tłuszczów, które potrzebne są organizmowi w przeprowadzaniu wszystkich procesów życiowych. Źródło: http://formika-travel.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...