Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

KUCHNIA – SERCE DOMU

Niezależnie od tego, w którym miejscu mieści się kuchnia uznawana jest za serce domu.

To w niej spotykają się domownicy o poranku, często przy obiedzie. Tam gdzie się gotuje zazwyczaj zawsze ktoś jest, przychodzi, rozmawia. Czasem wejście do kuchni po herbatę kończy się po godzinie i zakończeniu spontanicznej rozmowy. Dlatego warto sprawić aby kuchnia, do której każdego i tak zawsze ciągnie była przytulnym miejscem, a nie tylko częścią mieszkania z piecem, lodówką i zlewem.

Jeśli posiada się miejsce wstawienie małego stolika na pewno pomoże, w miarę możliwości na tyle dużego aby dało się zjeść przy nim rodzinny obiad. Z pewnością powinno znajdować się w kuchni krzesło, ponieważ przychodzący przyjaciele często lubią przesiadywać z gospodarzem w kuchni nim ten przygotuje kawę. Warto również ozdobić kuchnię miłymi dla oka obrazkami np. przedstawiającymi ulubione potrawy albo na lodówce wieszać zdjęcia z rodzinnych wyjazdów lub rysunki najmłodszych członków rodziny. Sprawi to, że już od progu będzie wiadomo, że tętni tu życie osób, które są dla siebie bardzo ważne i lubią razem przebywać oraz jeść.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...