Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

OBENTO

Kanapka i soczek to dobre śniadanie, jednak nudne, zwłaszcza jeśli dostaje się je dzień w dzień. Nic więc dziwnego, że niektóre dzieci nie jadają chętnie prowiantu do szkoły. Żeby taka sytuacja miała miejsce jak najrzadziej warto zastosować sposób japońskich mam na zachęcenie dziecka do jedzenia. Oczywiście najlepiej dostosowując go do własnych możliwości i pomysłów.

Japońskie mamy przygotowują swoim dzieciom drugie śniadania tzw. obento lub bento, starając się by całe jedzenie było podane w zachęcający sposób. Oznacza to, że ryż, jajka, warzywa są układane w śniadaniówce na kształt zwierząt albo bohaterów dziecięcych bajek. Z sera wycinają gwiazdki lub serduszka, z parówek robią ośmiornice. Mało kto w Polsce daje dziecku ryż na śniadanie, jednak jeśli maluch jest wielbicielem parówek, można zrobić mu zaskakującą niespodziankę w śniadaniówce. Ośmiornica z parówek jest bardzo łatwa do wykonania. Wystarczy przekroić parówkę na pół, a następnie naciąć płaską część tak aby w czasie gotowania nacięte kawałki wywinęły się do góry tworząc macki zwierzęcia. W razie chęci można zrobić również oczy – naciąć nożem górny kawałek parówki lub zrobić je z kawałka innego jedzenia np. sera.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...