Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Przyprawy na szybszy metabolizm

W okresie odchudzania warto stosować przyprawy ziołowe, o pikantnym smaku i inne, aby poprawić smak potraw, a dodatkowo wspomóc proces redukcji masy ciała. Przyprawy ziołowe poprawiają trawienie wzmagając działanie enzymów trawiennych. Pikantne przyprawy zawierają natomiast piperynę lub kapsaicynę, które powodują zwiększony metabolizm oraz nasilają poposiłkową termogenezę. Przyprawy są często prezentowane jako produkty wspomagające odchudzanie. Wśród polecanych przypraw wymienia się bazylię i oregano, a także imbir. Imbir jest dostępny w postaci wysuszonego proszku lub korzenia. Warto dodawać go do potraw, deserów i napojów, ponieważ nasila on procesy powodujące spalanie tkanki tłuszczowej. Podobne właściwości można przypisać papryce chili, curry i cynamonowi. Cynamon jest szczególnie polecany osobom pozostającym na diecie, ponieważ pomaga on poskromić niepohamowany apetyt na słodycze.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...