Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

CZEKOLADA A MIAŻDŻYCA

Mało kto nie lubi rozpływającej się w ustach słodkiej czekolady. Jej smak i konsystencja sprawia nam przyjemność, a bogaty wybór wersji w jakich jest dostępna sprawia, że chcemy spróbować wszystkich. Mowa tutaj o czekoladzie, jednym z najpopularniejszych przysmaków. Jest to również jeden z produktów, które często wykluczają diety, jako słodkość z góry zakazaną.

Trzeba jednak oddać czekoladzie sprawiedliwość, że nie zawsze jest taka zła jak straszą nas dietetycy. Chodzi tu jednak o gorzką czekoladę, w której z zasady jest o wiele mniej cukru i innych dodatków. Ostatnie badania dowodzą wręcz, że dwie lub trzy kostki gorzkiej czekolady dziennie wpływają pozytywnie na układ krwionośny. Czekolada pobudza przeciwutleniacze, które z kolei zwalczają wolne rodniki będące odpowiedzialne zarówno za zatory w żyłach jak i za powstawanie komórek nowotworowych. Szczególnie jej pierwsza właściwość może być przydatna dla osób, które narażone są na miażdżycę. Nie należy bać się, że kostka czekolady zaburzy dietę, ponieważ w gorzkiej czekoladzie znajduje się dużo żelaza oraz magnezu, które także powinny być dostarczane organizmowi.

 

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...