Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. https://mentalexpert.pl/psychiatra/ Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

SÓL A WAGA

Sól razem z pieprzem to najpopularniejsze przyprawy jakie można dodawać do potraw. O ile co do pieprzu rzadko są jakieś pretensje, o tyle do soli bardzo często. Nazywana jest białą śmiercią, na równi z czystym cukrem. Najlepiej nie dodawać jej za dużo, jednak nie wolno też z niej całkowicie rezygnować.

Wbrew opiniom o jej szkodliwości dla zdrowia, jest także niezbędna organizmowi, podobnie jak tłuszcz. Z tego powodu nie można całkowicie z niej zrezygnować. Warto przyjrzeć się produktom, które bez soli są mało jadalne i tym, które bez tej przyprawy nie tracą swojego smaku. Makarony, ryże, kasze chociaż w instrukcjach przygotowania mają wskazanie: łyżeczka soli, są jadane zazwyczaj z sosami. W związku z tym sos podkreśla ich smak i dodatkowa sól jest całkowicie zbędna.

Mięsa lepiej solić, chyba że ktoś nie lubi, wówczas nie należy się zmuszać do niczego ani w jedną, ani w drugą stronę. Trzeba pamiętać, że sól zatrzymuje wodę, więc jej za duża ilość w organizmie sprawia, że ciało jest pulchniejsze i bardziej wzdęte. Stopniowe ograniczenie soli wpłynie też na wagę, która zacznie spadać. Najpierw o zatrzymywaną w ciele wodę, a następnie o zbędny tłuszczyk.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...