Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

KRTAŃ, UWAGA

Początkowo krtań przypomina zapalenie gardła dlatego nawet u lekarza może zostać pomylona z tą chorobą. Pierwsze objawy są takie same: bój gardła, pieczenie, obrzęk, osłabienie. Dopiero z czasem pojawiają się symptomy charakterystyczne dla zaplenia krtani, przede wszystkim suchość w gardle, chrypka, a w silniejszych przypadkach nawet czasowa utrata głosu. Na choroby krtani narażeni są przede wszystkim ci, którzy pracują głosem w tym nauczyciele. Ponieważ zapalenie ma różny przebieg wyróżnia się ostre zapalenie krtani i przewlekłe, oba jednak wymagają szybkiego, a przede wszystkim skutecznego leczenia. W zależności od tego co wywołuje zapalenie – bakterie czy wirusy – podejmuje się nieco inne leczenie. W pierwszym wymagane są antybiotyki, w drugim nie trzeba tak silnych i niszczących organizm leków. Zapalenie spowodowane wirusem ustępuje samoistnie po kilkunastu dniach. Ważne jest jednak, w jednym i drugim przypadku, mocne nawilżanie gardła. Zarówno przez picie dużej ilości płynów, jak i poprzez odpowiednią wilgotność w pokoju oraz inhalacje, które działają bakteriobójczo oraz odkażająco.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...