Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

BRĄZOWY CUKIER

W czasie obecnej nagonki na cukier, którego nadmiar jest niezdrowy i stara się go jak najmniej dodawać do wszystkiego, osoby lubiące słodkie mają prawdziwy problem. Słodzić czy nie słodzić? Czy to naprawdę szkodzi, czy nie? Jak zdrowo zastąpić cukier w herbacie? Wiele osób kieruje się wówczas w stronę brązowego cukru, który uznawany jest za zdrowszy i mniej kaloryczny od białego.

Biały, buraczany cukier jest cukrem rafinowanym, z którego usuwane są zbędne elementy – stąd jego biały kolor. Cukier brązowy jest nierafinowany, powstaje z trzciny cukrowej i swój brązowy kolor zyskuje dzięki melasie, którą wcześniej oddziela się od niego, a potem ponownie dodaje.

Trudno ocenić jednoznacznie czy brązowy cukier trzcinowy jest faktycznie zdrowszy.

Ma inny smak i istotnie mniej kalorii, jednak nie są to tak duże aby mogły znacząco wpływać na wagę. Różnica kaloryczna między brązowym a białym cukrem to ledwie 20 kalorii, można więc uznać, że najwięcej wpływu na popularność brązowego cukru ma działanie psychologiczne i chęć znalezienia zastępstwa dla białego cukru. Źródło: http://taurus-holiday.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...