Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Błonnik nierozpuszczalny

Błonnik nierozpuszczalny w wodzie jest to włókno błonnikowe, które wiąże się z wodą, ale się w niej nie rozpuszcza. Do tej grupy należą takie związki, jak celuloza i ligniny. Nie powinno się spożywać błonnika nierozpuszczalnego w wodzie, jeżeli nie spożywa się odpowiednio dużych ilości wody, ponieważ może on wywołać zaparcia. Zaleca się, aby co godzinę dostarczać organizmowi około 0,4 l wody. Odpowiednio nawadniany organizm lepiej funkcjonuje, a błonnik nierozpuszczalny w wodzie może właściwie oczyścić jelita. W przeciwnym razie sam będzie w nich zalegał. Jeżeli spożywa się błonnik nierozpuszczalny w postaci suplementu trzeba pamiętać o tym, aby obficie popić kapsułkę wodą. Błonnik nierozpuszczalny w suplementach występuje zwykle w połączeniu z pektynami, czyli z błonnikiem rozpuszczalnym w wodzie. Wybierając suplement diety warto zwrócić na to uwagę. Błonnik nierozpuszczalny w wodzie znajduje się głównie w skórkach warzyw i owoców, a także w łuskach zbóż. Im mniej przetworzony produkt, tym więcej błonnika zawiera. Źródło: http://hotel-daniel.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...