Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Mangan i jego rola w organizmie

Mangan jest pierwiastkiem śladowym, który wchodzi w skład różnych enzymów i tkanek. Mangan wchodzi w skład enzymów uczestniczących w syntezie białek, steroidów, kwasów nukleinowych oraz procesach krzepnięcia krwi i przemianach cukrów. Minerał jest gromadzony przede wszystkim w wątrobie, trzustce, nerkach i mózgowiu. Zaleca się spożywanie około 2,5 – 5 mg manganu dziennie przez młodzież powyżej 10 lat i dorosłych. Nadmierne spożycie manganu raczej nam nie grozi. Naukowcy nie wiedzą, jak wpływa nadmiar tego pierwiastka na funkcjonowanie organizmu. Wiadomo jednak, że produkty zawierające zbyt dużo manganu powodują ograniczenie przyswajania takich minerałów, jak żelazo, wapń, cynk, magnez i miedź. Do pokarmowych źródeł manganu należy zaliczyć mało oczyszczone produkty zbożowe, fasolę i groch, orzechy, szpinak, warzywa liściaste i herbata. Niedobór manganu przyczynia się do opóźnienia w rozwoju fizycznym oraz do rozwoju wad kośćca. Niedostatek manganu może też przyczynić się do rozwoju padaczki i zmniejszenia płodności.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...