Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ZACHĘCIĆ DZIECKO DO JEDZENIA

Zabawa w kuchni to dobry sposób nie tylko na to żeby dziecko nauczyło się robić pewne rzeczy samodzielnie, żeby spędziło czas z rodzicami, ale także żeby zachęcić je do jedzenia. Zwykłe kanapki lub płatki z mlekiem to monotonne jedzenie, które po jakimś czasie budzi skrzywienie oraz niesmak malucha. Stąd pomysł na ciekawe kanapki, które przypominają kwiatki.

Nie trzeba wiele składników by je wykonać. Przydadzą się świeże bułki lub okrągły, pokrojony już chleb, szynka lub kiełbasa, ewentualnie jajko, ser bez dziur oraz ogórki kiszone. Zacząć należy od posmarowania pieczywa masłem. Jeśli jest się w posiadaniu masła z rzeżuchy tym lepiej, na zielonym tle kwiatek będzie prezentował się ciekawiej. Kiełbasę kroimy na tyle kawałków ile mamy kanapek, natomiast z sera wycinamy tyle kółek ile jest potrzebnych do zrobienia płatków kwiatów. Kiełbasę układamy na środek, wokół niej płatki, a listki słonecznika konstruujemy z plasterków ogórków kiszonych. Słoneczniki prezentują się ładnie i zachęcają zarówno zapachem, jak i wyglądem aby zjeść więcej niż jedną kanapkę. Źródło: http://agroturystykapoznan.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...