Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

POWRÓT DO GRYSIKU

Kojarzona głównie z przedszkolnym jedzeniem kaszka manna, inaczej znana jako grysik rzadko powraca na nasze stoły gdy kończymy dziesięć lat. Wielka szkoda, ponieważ niepozorna kaszka może być źródłem kuchennych inspiracji.

Zazwyczaj bywa jadana w sposób tradycyjny. Przygotowana na mleku z masłem o lejącej się lub twardszej konsystencji z dodatkiem soku albo cynamonu. Pyszna i słodka. Jednak taki sposób przygotowania to nie wszystko, ponieważ grysik może zastąpić kluski do zupy. Często bywa dodawany jako wkładka do nich, rzadziej jako dodatek zastępujący ziemniaki lub makaron. Żeby mógł być dodany do zupy w taki sposób należy przygotować go z mała ilością wody. Tak, aby po przełożeniu go z garnka na talerz masa nie rozlewała się tylko dała się rozprowadzić po płaskiej powierzchni i odstawić do stężenia.

Jeśli przygotuje się ją rano, w godzinach obiadowych będzie idealna aby pokroić ją w kostki i wrzucać do zupy. Tak przygotowany grysik nie rozpada się w kontakcie z wodą, nie zmienia w nieładną breję w zupie. Zastępuje kluski, a jest zdrowszy niż kluski lane, do których potrzeba mąki i jajek.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...