Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ODŚWIEŻENIE UST

Dbamy o siebie wychodząc z domu po dopełnieniu wszystkich zasad higieny osobistej, ubrani i wyperfumowani. Jednak pomimo tego wszystkiego zapach z ust potrafi nam skutecznie utrudnić dobre samopoczucie i brylowanie w towarzystwie. Jeśli powtarza się często zaburza nam poczucie pewności siebie, ponieważ ciągle martwimy się czy ktoś czegoś nie poczuje. Mowa tu zazwyczaj o zapachu pachnącego intensywnie jedzenia, jak i zapachu, którego przyczyna leży zupełnie gdzie indziej. Mycie zębów to podstawa, lecz nie zawsze daje gwarancję świeżości na dłużej niż godzina po umyciu. Najlepiej zawsze mieć pod ręką gumę do żucia lub miętowe cukierki, które zniwelują dyskomfort. Jeśli jednak to nie pomaga i brzydki zapach towarzyszy nam niezależnie od mycia i gumy do żucia, wówczas trzeba skonsultować się z dentystą. Przyczyną brzydkiego zapachu może być zepsuty ząb, infekcja w jamie ustnej, która powinna być leczona pod kontrolą lekarza. Zdarza się, że jest to wina nie zębów, lecz problemu gastrologicznego. Im uciążliwszy zapach tym głębiej trzeba szukać przyczyny aby ją wyleczyć.

Najważniejsze jednak to myć zęby rano oraz przed każdym posiłkiem, używać gum do żucia, które pomagają również przy zwalczaniu próchnicy, a także korzystać z odświeżaczy do ust w sprayu, które zapewniają poczucie świeżości dłużej niż pasta do zębów.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...