Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

JAK PRZECHOWYWAĆ JEDZENIE?

Zazwyczaj po przyjściu z zakupów pierwszą myślą jest: jak wszystko zmieścić w lodówce. Jednak kupujemy wiele produktów spożywczych i nie wszystkie koniecznie muszą być przechowywane w chłodnej temperaturze. Nabiał oraz mięso nie pozostawiają wątpliwości, choć kartony mleka – nieotwarte – mogą spokojnie stać w szafce, nie w lodówce. Do niej można je przełożyć dopiero po otwarciu. Tak samo z warzywami. Trzymane w lodówce tracą swoją świeżość, a na skórce mogą pojawić się plamki, więc lepiej trzymać je w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu w kuchni. Dopiero gdy zostaną napoczęte należy włożyć je do lodówki, inaczej zaczną przyciągać drobne muszki.

Jeśli chcemy na dłużej zachować świeżość warzyw takich jak rzodkiewka, wówczas zaraz po zakupie należy obciąć liście, umyć rzodkiewki i przygotować niewielki pojemnik z chłodną wodą. Wrzucamy do niego rzodkiewkę i tak wkładamy do lodówki. Dzięki ciągłej obecności wody warzywo zachowa swoją jędrność, nie pomarszczy się ani nie skurczy.

W przypadku owoców, jeśli nie jest to konieczność nie powinny być w lodówce, najlepiej trzymać je w wiklinowym koszyku.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...