Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

SMAK Z NARNII

Miłośnicy filmu „Opowieści z Narnii” pamiętają scenę gdy zła królowa częstuje jednego z chłopców czerwonym przysmakiem. Wygląda on smakowicie na ekranie i jest smaczny w rzeczywistości. Rachatłukum, bo o nim mowa to tak naprawdę nie potrawa z magicznej krainy, lecz z regionu Turcji i Grecji. Wyrabiany jest ze skrobi ziemniaczanej i cukru, przypomina galaretkę, ale jest od niej o wiele słodszy i nadaje się do gryzienia. W niektórych wersjach jest twardszy w innych dosłownie rozpływa się w ustach. W sklepach przysmak ten bywa bardzo drogi, dlatego zamiast przepłacać można zrobić go samodzielnie.

Wystarczy mieć skrobię ziemniaczaną, wodę, cukier oraz sok o smaku, który najbardziej nam pasuje i który doda słodkości oraz koloru rachatłukum. Sok malinowy nada słodyczom ładny, rubinowy kolor.

Sok i cukier zagotować aż do powstania gęstego syropu. Natomiast wodę zmieszać dokładnie ze skrobią ziemniaczaną, po czym dodać do gęstego syropu i ciągle na ogniu mieszać aż do powstania jednolitej, gęstej masy. Wylać masę na płaską powierzchnię, na której może spokojnie tężeć. Gdy już będzie twarda, pokroić w kostki, które można zjeść od razu albo obtoczone w cukrze pudrze, który sprawi, że deser będzie jeszcze słodszy.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...