Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

KAPUSTA W DIECIE

O diecie kapuścianej, zwanej także dietą Kwaśniewskiego, było swego czasu głośno w Polsce. Obecnie boom na nią nieco ucichł, a szkoda. Jest to bowiem dieta, która ma dobre właściwości zarówno jeśli chodzi o utratę wagi, jak i ogólny wpływ na stan zdrowia. Jedynym jej minusem może być fakt, że nie należy stosować jej dłużej niż siedem dni. Jest to spowodowane tym, że dieta ograniczona jest głównie do jednego składnika przez co jej dłuższe stosowanie mogłoby wycieńczyć organizm.

Podstawą diety jest znana wszystkim dieta kapuściana. Można ją ugotować z różnych rodzajów kapusty, jednak najlepsza jest włoska albo biała, w zależności od tego którą woli osoba odchudzająca się. Na początku diety, przez pierwsze dwa dni zupa jest jedynym posiłkiem. Można ją wówczas jeść bez ograniczeń. Można dodać do niej marchewki,  przygotować jako krem, wedle uznania. Stopniowo do diety dodaje się inne produkty, z zastrzeżeniem jednak, że wszystkie one muszą być chude. Chude mięso, nabiał, można dodać również jajko, lecz nie codziennie. Taką dietę należy stosować przez siedem dni. Znacznie poprawia ona nie tylko wagę, ale również oczyszcza jelita. U niektórych osób oczyszczanie to może działać gwałtownie, więc należy obserwować swoje ciało i jeśli kapusta wywołuje ostre stany biegunkowe, przerwać odchudzanie w ten sposób.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...