Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

OTRĘBY OWSIANE

Mało jest dzieci, które lubią płatki owsiane podawane na śniadanie, dlatego większość z nas ma do nich długo uraz krzywiąc się na samą myśl. Dobrze jest jednak zmienić myślenie o nich jako o czymś niesmaczny, ponieważ są wyjątkowo zdrowym składnikiem. Włączenie ich do diety przynosi same korzyści zdrowotne.

Otręby owsiane to produkt uboczny, powstający w trakcie przemiału zbóż, najczęściej pszenicy. Posiadają bardzo dużo błonnika, składników mineralnych (magnez, fossfor), tłuszczów potrzebnych organizmowi do prawidłowego działania oraz witamin, zwłaszcza z grupy B. O te witaminy ciężko jest w produktach spożywczych tym cenniejsza jest ich zawartość w płatkach owsianych, jednak najważniejsza jest zawartość błonnika w płatkach. Jest go w nich aż do 15%, czyli bardzo dużo w porównaniu z innymi produktami. Nie oznacza to jednak, że należy opychać się płatkami codziennie w dużych ilościach. Całkowicie wystarczające jest pięć łyżek dziennie. Dostarczy odpowiednich składników, pobudzi jelita, w razie podrażnień zadziała na nie jak klejący opatrunek. Do tego zaletą płatków jest to, że nie trzeba ich robić koniecznie jako owsianki z mlekiem. Można je dodać do sałatek, do zup, a nawet przygotować z nich przepyszną panierkę do mięsa.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...