Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

PODRAŹNIENIA SKÓRY A DIETA

Wszystko w organizmie jest ze sobą powiązane, więc nie powinno być zaskoczeniem, że to co jemy może odbić się na naszym ciele. Nie chodzi tu bynajmniej o kilogramy ani o przyrost tłuszczu. Jedzenie potrafi odbić się na stanie skóry. Zdarza się bardzo często, że niektóre grupy produktów spożywczych doprowadzają do podrażnień i wyprysków skórnych. Nie jest to związane z alergią najczęściej, bo czasami po pewnych produktach coś się dzieje, a czasami nie. Najczęściej do grupy najwyższego ryzyka w tej kwestii należą słodycze oraz produkty ostre i fast foody. W zależności od stopnia wrażliwości skóry może doprowadzić to do wyprysków, pryszczy lub większej ilości zaskórników. Oczywiście można wtedy stosować takie same środki na pryszcze jak stosuje się zawsze, jednak najskuteczniejsze jest odstawienie drażniących produktów. Dermatolodzy także, na początku leczenia zalecają zrezygnowanie ze słodkiego w dużych ilościach oraz ograniczenie ostrych przypraw. Nie na każdego musi to zadziałać, jednak ze względu na stwierdzenie licznych podrażnień powodowanych przez te grupy żywności, odstawienie ich to pierwszy krok do gładkiej skóry.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...