Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Selen – pierwiastek urody

Selen należy do grona mikroelementów, które muszą być dostarczane organizmowi wraz z pożywieniem. Zawartość tego pierwiastka w pożywieniu wynika głównie z typu gleby, na której uprawiano owoce lub warzywa. Gleby w Polsce są bardzo ubogie w selen. Niemniej pierwiastek można znaleźć także w owocach morza, rybach, mięsie i jajach oraz w nabiale i zbożach. Selen wraz z witaminą E przeciwdziała procesom starzenia oraz przyspiesza proces regeneracji komórek. Selen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układów enzymatycznych. Selen tworzy enzym zwany peroksydazą glutationową chroniący erytrocyty i błony komórkowe przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Selen pełni ważną rolę w zapobieganiu procesom starzenia się organizmu pomagając zachować młody wygląd na dłużej. Dlatego jest on często określany mianem pierwiastka urody. Selen pełni bardzo ważną rolę w organizmie, która nie ogranicza się wyłącznie do wpływu na opóźnienie procesów starzenia.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...