Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Awokado w jadłospisie

Awokado jest cennym źródłem lipazy, czyli enzymu rozkładającego tłuszcz. Warto zatem wprowadzić je do jadłospisu zwłaszcza w okresie odchudzania. Lipaza uczestniczy w procesie spalania tłuszczów, a im jest jej więcej, tym proces przebiega sprawniej. Lipazy są syntetyzowane przez wątrobę oraz aktywowane przez hormony, w tym m.in. glukagon i noradrenalinę. Powodują one rozpad cząsteczek tłuszczu na kwasy tłuszczowe i glicerol. Systematyczne spożywanie awokado w warunkach ujemnego bilansu energetycznego może skutecznie zapobiegać niedoborowi enzymu oraz przyspieszać proces spalania tkanki tłuszczowej. Ujemny bilans energetyczny można uzyskać poprzez zwiększenie aktywności fizycznej bez zmiany diety, albo poprzez aktywność fizyczną i nieznaczne obniżenie kaloryczności posiłków. Awokado powinno znaleźć się w jadłospisie także z uwagi na wysoką zawartość cennych kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowej pracy organizmu.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...