Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ZAPALENIE GARDŁA

Gardło jest niezwykle wrażliwą częścią ludzkiego ciała. Nawet noszenie szalików i owianie go szczelnie w trakcie mrozów nie zawsze jest w stanie ochronić przed infekcją. Mówimy na mrozie, oddychamy, jemy i przez to do naszego ciała dostają się różnego rodzaju. Zapalenie gardła może być związane albo z poważniejszymi chorobami: grypą lub anginą, albo wystąpić samodzielnie jako obrzęk, zaczerwienienie oraz ból górnych dróg oddechowych. W każdym z tych przypadków należy zadbać o nie odpowiednio, ponieważ nieleczone lub zaniedbane może rozwinąć się w poważniejszą chorobę.

Poza bólem i obrzękiem często przy zapaleniu gardła pojawia się także senność, natomiast jeśli wywołują je bakterie to nawet gorączka. W związku z tym podstawą w leczeniu zapalenia są zarówno leki przeciwbólowe oparte na paracetamolu, jak i odpoczynek. Przede wszystkim należy nie wychodzić z domu przez kilka dni żeby nie ryzykować rozjątrzenia się choroby albo przynajmniej ograniczyć wychodzenie. Trzeba wygrzewać się w cieple kołdry, pić syrop oraz herbatę z cytryną lub mleko z miodem. Nie są to wyszukane leki, jednak doskonale wspomagają odporność.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...