Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Proces termogenezy

Termogeneza jest procesem wytwarzania ciepła przez organizm w celu utrzymania stałej temperatury ciała. Reakcje termogeniczne są wywoływane przez aktywność fizyczną, dietę, a także mogą odbywać się w brunatnej tkance tłuszczowej. Aktywność fizyczna powoduje szybkie i nieskoordynowane kurcze włókien mięśniowych. Praca mechaniczna zostaje zamieniona w ciepło. Termogeneza bezdrżeniowa odbywa się w komórkach brunatnej tkanki tłuszczowej. Energia wyzwalana w momencie utleniania cząsteczek tłuszczu nie powoduje produkcji ATP z ADP, lecz zostaje zamieniana na ciepło. Termogeneza może być też wywołana dietą. Produkty powodujące efekt wytwarzania ciepła przez organizm są określane mianem termogeników. Poleca się ich spożywanie w okresie odchudzania. Produkty termogeniczne mogą mieć formę suplementów diety wspomagających odchudzanie. Zazwyczaj są one kompozycją łączącą kofeinę, synefrynę i guaranę, co nie zawsze jest bezpieczne. Efekt termogeniczny może być wywołany także przez ostre przyprawy, które zawierają piperynę i kapsaicynę.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...