Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Chrom – ważny dla odchudzających się

Chrom jest pierwiastkiem który znajduje się w organizmie dorosłego człowieka w ilości około 6 mg. Bierze on udział w przemianach glukozy. Chrom działa wspólnie z insuliną poprawiając wykorzystanie prostego cukru przez tkanki. Minerał pełni ważną rolę, ponieważ obniża on oporność błon komórkowych na przenikanie gronowego cukru do wnętrza komórek. Działanie chromu poprawia możliwości energetyczne organizmu, a także reguluje poziom cukru we krwi przeciwdziałając rozwojowi cukrzycy. Chrom skutecznie poprawia zdolność do magazynowania glukozy w mięśniach, ponieważ wspiera syntezę glikogenu. Prawidłowy poziom chromu we krwi powoduje obniżenie stężenia insuliny, która jest niezbędna do prawidłowego przebiegu procesów energetycznych. Biorą w nich udział przede wszystkim hormony tarczycy oraz niacyna. Chrom współdziałając z insuliną zwiększa również syntezę białek poprawiając przenikanie aminokwasów do komórek. Pierwiastek sprzyja zatem budowaniu masy mięśniowej. Pierwiastek jest zatem ważny dla osób odchudzających się. Suplementacja pierwiastka przeciwdziała rozwojowi otyłości, ponieważ ogranicza proces odkładania się tłuszczów. Przeciwdziała on także miażdżycy regulując poziom cholesterolu LDL i HDL.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...