Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Tłuszcze NNKT

Tłuszcze NNKT zwane też niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi są często określane w niektórych dziedzinach nauki jako witamina F. Są to wielonienasycone kwasy, których organizm nie jest w stanie wyprodukować, dlatego trzeba dostarczać je wraz z pokarmem. Do grona niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych można zaliczyć kwas linolowy i alfa – linolenowy, a także kilka innych. Wśród tłuszczów NKTT można wyróżnić kwasy z grupy omega 3 i omega 6. Kwas omega 3 charakteryzuje się tym, że pierwsze wiązanie nienasycone znajduje się na miejscu trzecim. Jeżeli wiązanie jest na miejscu szóstym związek należy do kwasów omega 6. Pierwsze z wymienionych cechuje mniejsza aktywność biologiczna. Omega 3 i omega 6 są niezbędne organizmowi do prawidłowego rozwoju. Pełnią one funkcję budulcową oraz rolę transporterów lipidów. Powodują one obniżenie poziomu cholesterolu oraz mają wpływ na obniżenie agregacji płytek krwi. Zapobiegają one powstawaniu zakrzepów oraz rozwojowi miażdżycy.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...