Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. mechanizm działania sterydów Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

CLA jako spalacz tłuszczu

CLA jest określany także jako kwas rumenowy oraz sprzężony kwas linolowy. Znajduje on zastosowanie głównie jako środek wspomagający odchudzanie. Sprzężony kwas linolowy wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe i antynowotworowe. Kwas linolowy znajduje się w mleku i przetworach mlecznych. CLA jest jednym z tłuszczów, które wspomagają redukcję zapasowej tkanki tłuszczowej w organizmie. Sprzężony kwas linolowy ma korzystny wpływ na redukcję masy ciała, ponieważ wpływa na gospodarkę tłuszczową organizmu. CLA hamuje proces gromadzenia tłuszczów w tkance zapasowej. Sprzężony kwas linolowy pobudza również transport kwasów tłuszczowych do organelli komórkowych zwanych mitochondriami. CLA korzystnie wpływa na przyrost tkanki mięśniowej. Ostatnie badania wskazują na to, że CLA może przeciwdziałać osteoporozie i cukrzycy. Suplementy diety z CLA nie powinny być stosowane przez osoby poniżej 18. roku życia. Kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią również nie powinny zażywać preparatów ze sprzężonym kwasem linolowym.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...