Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Magnez – dlaczego go potrzebujemy?

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pozostaje on w dynamicznej równowadze z wapniem, więc jego nadmierne spożycie może przyczynić się do zahamowania wzrostu kości. Magnez jest potrzebny dla prawidłowego działania osiemdziesięciu enzymów. Pierwiastek umożliwia również aktywację witaminy B1. Magnez bierze udział w odbudowie kwasu ATP i fosforanu kreatyny. Minerał uczestniczy również w syntezie i stabilizacji kwasów nukleinowych oraz gwarantuje sprawne funkcjonowanie mitochondriów, które odpowiadają za produkcję energii z glukozy i kwasów tłuszczowych. Niedobór magnezu zwykle objawia się chronicznym zmęczeniem i obniżeniem witalności. Niedostatek wspomnianego pierwiastka może też powodować pogłębienie stanów depresyjnych. Magnez i wapń wpływają na skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych. Oba minerały wpływają też na funkcjonowanie tkanki mięśniowej oraz nerwowej. Pierwiastek uczestniczy w przesyłaniu impulsów nerwowych. Suplementacja minerału jest wskazana dla osób zmagających się z zaburzeniami pracy serca i układu krążenia. Suplementacja magnezu jest polecana także osobom pijącym dużo kawy oraz zmagającym się ze stanami depresyjnymi.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...