Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

CO ZROBIĆ Z PARÓWKI?

Parówka może stać się bardzo ciekawym elementem na talerzu. Czasami w lodówce zostaje jedna lub dwie, czasami lubi się je na tyle żeby zawsze mieć zapas. Jednak jedzenie ciągle tak samo wyglądającego jedzenia, nawet najlepszego, może znudzić. Dlatego ciekawym pomysłem jest przygotowanie z parówek zwierzątek – ośmiornicy lub stonogi.

Ośmiornica jest bardzo prosta. Jedną parówkę przecinamy na pół, a w miejscu przecięcia nacinamy. Najlepiej tak żeby powstało osiem macek, chociaż nie zawsze rozmiar parówki na to pozwala. W czasie gotowania nacięcia zmienią się w macki ośmiornicy, którą można posadzić na talerzu wśród ketchupu.

Wykonanie stonogi jest jeszcze prostsze, chociaż potrzeba do tego makaronu do spaghetti. Można go przełamać na pół albo zastosować cały, w zależności od tego jak długie mają być nogi. Wbija się twarde nitki makaronu w parówkę, na samym środku, blisko siebie, po czym wkłada do garnka i gotuje kilka minut uważając żeby korpus nie uległ zniszczeniu.

Po wyciągnięciu z miękkiego makaronu powstaje na talerzu zabawna stonoga, która ucieszy zwłaszcza najmłodszych członków rodziny.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...