Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ZDROWIE W MARCHEWCE

Zdrowie nie kryje się w tym ile tabletek, witamin oraz suplementów łykamy. Przez wszechobecne reklamy często zamiast sięgać po naturalne składniki, sięgamy po liczne proszki i pigułki. Na pewno mają one wartą uwagi zawartość, jednak nigdy nie dadzą organizmowi tak łatwo wchłaniających się substancji, jak te zawarte w jedzeniu. Witamina A jest jedną z najpopularniejszych witamin, oraz jedną z najbardziej potrzebnych. Pomaga nie tylko skórze, ale i poprawia stan nerwów wzrokowych. Wiele osób łyka w tym celu tabletki, a przecież wystarczy jedynie codziennie zjeść marchewkę lub wypić sok marchewkowy żeby ciało przyswoiło potrzebną sobie dawkę. Marchewka ma na tyle neutralny smak, że można ją jeść na różne sposoby. Niekoniecznie musi być jedzona na surowo, pokrojona w plasterki. Można ją zjeść jako surówkę z dodatkiem jabłka i cytryny, można ugotować na parze aby zachowała więcej składników odżywczych i podawać do obiadu. Wreszcie, można zrobić z niej sok. Kupne soki są równie dobre, jednak zawierają więcej cukru, w soku robionym w domu mamy tylko to co sami wrzucimy. Dlatego można i tutaj pobawić się w różnorodne kombinacje poza marchewką dodając także inne warzywa i owoce. Jedna szklanka soku dziennie w widoczny sposób poprawi stan naszego ciała zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...