Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

GODZINY JEDZENIA

Nie powinno się bagatelizować godzin jedzenia. Wiele osób nie przywiązuje do tego wagi, niektóre uważają, że to nie to ma wpływ na utrzymanie kilogramów albo chudnięcie, zdziwią się słysząc się że wpływ ma. I to istotny.

Regularność posiłków pozwala wyregulować organizm. Zazwyczaj jeśli między śniadaniem a obiadem jest długa przerwa robimy się głodni, podjadamy byle co byle tylko zabić głód. Jeśli organizm przyzwyczai się, że dostanie posiłek o określonej godzinie będzie wiedział, że dopiero wtedy jest pora na głód. Aby takie przestawienie się nie było zbyt okrutne ani bolesne można pomiędzy posiłkami zjadać przekąski z warzyw, ewentualnie z owoców.

Pory posiłków należy dostosowywać do własnego trybu życia. Niektórym udaje się jeść śniadanie, obiad i kolację o takich samych porach, inni pomiędzy śniadaniem a obiadem mają znacznie dłuższą przerwę. Wówczas przekąska lub drugie śniadanie jest niezbędne dla uzupełnienia energii do dalszego działania. Nie powinno to być jednak nic obciążającego żeby nie zaburzyć rytmu organizmu. Dozwolone są przede wszystkim rzeczy pełnowartościowe np. lekkie dania z płatków owsianych, warzywa, chrupkie pieczywo z warzywami albo odtłuszczonym serem.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...