Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ZDROWA KOLACJA

Wiele mówi się o zdrowym śniadaniu, pomijając przy tym fakt, że śniadanie również powinno być zdrowe. W dzisiejszym zabieganym świecie często o kolacji albo zapomina się, albo je się na nią nieodpowiednie rzeczy. Zdarza się, że jest to drugi posiłek w ciągu dnia, bo wcześniej nie było czasu na inny, jednak nie oznacza to, że powinniśmy codziennie spożywać tłuste rzeczy lub fast foody. Przez takie coś szkodzimy zarówno swojemu zdrowiu, jak i efektywności. Ciężkie jedzenie na kolacje sprawia, że budzimy się ociężali, wzdęci i nie tak wypoczęci jak powinniśmy. Nawet jeśli kolacja będzie większa, powinna być stosunkowo lekka. Zamiast tłustych kotletów lepiej zjeść gotowane mięso – gotowanego kurczaka, który jest delikatny i dobrze smakuje. Można do niego dodać gotowane albo surowe warzywa. Jeśli to za mało dodatkiem może być ryż lub trochę makaronu, jednak koniecznie bez sosu. Sosy są za ciężkie do jedzenia na noc.

Jeśli jedliśmy wcześniej inne posiłki nie należy przejadać się przesadnie na noc. Dobrze pamiętać, że ostatni posiłek powinien zostać zjedzony przed siódmą wieczorem. Dlatego najlepiej jeśli jest to kanapka z chrupkiego pieczywa, sałatka z warzyw bez tłustych dodatków, albo jogurt. Można posilać się owsianką, jednak daje ona zastrzyk energetyczny potrzebny bardziej na początku dnia niż na jego zakończenie. Źródło: http://hotel-daniel.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...