Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

BOLESNE ZATOKI

Przeszywający ból nosa, czoła albo szczęki jest pierwszym z objawów problemów z zatokami. Czasami są to tylko drobne infekcje, czasami jednak ostre lub przewlekłe zapalenie zatok nosa, czoła lub szczęki. Ze względu na to, że towarzyszy mu nieżyt nosa oraz bolesność jest szczególnie uciążliwe. Nie można go leczyć jedynie środkami przeciwbólowymi i trzeba koniecznie udać się do lekarza, rodzinnego oraz laryngologa, który oceni czy zapalenie nie obejmuje większego obszaru.

Ponieważ jednym z objawów zapalenia zatok jest zatkanie nosa chora osoba zaczyna oddychać przez nos. To powoduje zarówno dyskomfort jak i dodatkowe objawy lub infekcje, podrażnienia gardła i jego wysuszenie. Dlatego też podstawą leczenia jest nawilżanie gardła i nosa. Do nosa stosuje się przepisane przez lekarza krople. Mają one bowiem zadanie nie tylko odblokowujące, ale i przeciwbólowe, co w przypadku zatok jest bardzo ważne. Nawilżanie to zarówno przyjmowanie dużej ilości płynów jak i inhalacje. Najlepsze są z dodatkiem mięty lub rumianku, ponieważ oba te zioła mają właściwości odkażające oraz odtykające zatkany nos. Skuteczne wyleczenie zatok jest tym ważniejsze, że niedoleczona choroba z pewnością powróci i może mieć boleśniejszy oraz dłuższy przebieg.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...