Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

JEŚĆ, ABY NIE SZKODZIĆ

Obecnie mnóstwo osób chce się zdrowo odżywiać, jeść naturalnie, dbać o siebie. Łatwo w tym wypadku zarówno nie robić nic, jak i popaść w skrajność. Jeść powinno się zdrowe produkty, czyli takie które mają najwięcej składników odżywczych, witamin i pozytywnego wpływu na organizm. Nie oznacza to, że należy kompletnie odrzucić wszystko inne, ale trzeba jeść z umiarem. Poza tym jedzenie musi być dostosowane do naszego wieku i trybu życia. Rzeczy, które dorosła osoba może z powodzeniem ograniczyć, bez uszczerbku na samopoczuciu, dla dziecka będą oznaczały utratę cennych składników pomagających mu się rozwijać. Zarówno jedzenie, jak i jego ograniczanie nie może działać na szkodę.

Dlatego też jeśli ograniczamy jakieś składniki, pomyślmy o zastępstwie. Jeśli rezygnujemy z tłuszczów jedzmy więcej orzechów, migdałów i ryb, które dostarczą go w odpowiedniej ilości. Braki składników dostarczanych w jedzeniu szybko odbijają się na ogólnym zdrowiu. Nie tylko na  samopoczuciu, ale na stanie skóry, włosów, paznokci, które stają się łamliwe i pozbawione blasku. Źródło: http://mojpodroznik.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...