Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Działanie l – karnityny

L – karnityna jest aminokwasem w aktywnej formie. Karnityna może występować także w postaci nieaktywnej, czyli w formie D – karnityny. L – karnityna pełni rolę transportera kwasów tłuszczowych do mitochondriów. Stosowanie suplementów diety zawierających l – karnitynę jest polecane szczególnie osobom, które są bardzo aktywne fizycznie. Organizm może sam syntetyzować l – karnitynę z karnityny dostarczanej wraz z pokarmem. Niedobór karnityny może być spowodowany unikaniem produktów pochodzenia zwierzęcego. Są one głównym źródłem karnityny. Suplementy zawierające l – karnitynę często są dodatkowo wzbogacone innymi substancjami wspomagającymi odchudzanie, na przykład wyciągami roślinnymi (m.in. piperyna, kapsaicyna, wyciąg z Garcinia Cambogia), a także kofeiną i guaraną. L – karnityna daje największe korzyści wtedy, gdy organizm często inicjuje lipolizę. L – karnityna jest potrzebna tylko w końcowym etapie utleniania tłuszczu. Jeżeli bilans energetyczny jest dodatni to nie dochodzi do lipolizy, a l – karnityna nie jest w stanie wspomóc odchudzanie. L – karnitynę często łączy się z substancjami hamującymi łaknienie, np. błonnikiem. Źródło: http://hotel-daniel.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...