Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

CZARNE JEDZENIE

Czarne jedzenie zazwyczaj kojarzy się nam ze spalenizną. Za duży ogień pod patelnią, chwila nieuwagi i oto mamy – przypalony na węgiel kotlet albo tost. Okazuje się jednak, że nie zawsze czarny kolor oznacza spaleniznę do wyrzucenia. Ostatnio furorę, niestety nie w Polsce, ale w Japonii oraz USA robi czarne jedzenie. Nie oznacza to oczywiście, że jest ono przypalane i sprzedawane miłośnikom tego typu smaków. Nie, czarny kolor jest nadawany specjalnie. Można spotkać zarówno hot-dogi i hamburgery, które są całe czarne. Zarówno bułka jak i parówka czy hamburgerowe mięso przybierają czysty, czarny kolor, przy jednoczesnym zachowaniu smaku. Dodaje się do nich warzywa i ketchup, tak jak do każdej innej potrawy tego typu.

Z czego wynika nietypowy kolor? Z dodawania atramentu kałamarnicy do przygotowywanych potraw. Nie jest on szkodliwy, nie jest też szczególnie odżywczy ani działający na organizm w jakikolwiek sposób. Jednak to dzięki niemu niektóre potrawy potrafią nabrać nietypowego wyglądu kusząc tym samym żeby spróbować ich smaku gdy tylko ma się okazję. Źródło: http://formika-travel.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...