Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania. klinika medycyny estetycznej warszawa sclinic.com.pl

CZARNE JEDZENIE

Czarne jedzenie zazwyczaj kojarzy się nam ze spalenizną. Za duży ogień pod patelnią, chwila nieuwagi i oto mamy – przypalony na węgiel kotlet albo tost. Okazuje się jednak, że nie zawsze czarny kolor oznacza spaleniznę do wyrzucenia. Ostatnio furorę, niestety nie w Polsce, ale w Japonii oraz USA robi czarne jedzenie. Nie oznacza to oczywiście, że jest ono przypalane i sprzedawane miłośnikom tego typu smaków. Nie, czarny kolor jest nadawany specjalnie. Można spotkać zarówno hot-dogi i hamburgery, które są całe czarne. Zarówno bułka jak i parówka czy hamburgerowe mięso przybierają czysty, czarny kolor, przy jednoczesnym zachowaniu smaku. Dodaje się do nich warzywa i ketchup, tak jak do każdej innej potrawy tego typu.

Z czego wynika nietypowy kolor? Z dodawania atramentu kałamarnicy do przygotowywanych potraw. Nie jest on szkodliwy, nie jest też szczególnie odżywczy ani działający na organizm w jakikolwiek sposób. Jednak to dzięki niemu niektóre potrawy potrafią nabrać nietypowego wyglądu kusząc tym samym żeby spróbować ich smaku gdy tylko ma się okazję.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...