Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Śmieciowe jedzenie

Nie zawsze przyjmujemy pożywienie, które sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu i jest dostosowane do głównych zasad racjonalnego odżywiania. Wszystko za sprawą tego, że zwykle niektóre, niezbyt zdrowie produkty smakują nam bardziej i szybko się od nich uzależniamy. Mowa tu oczywiście o różnego rodzaju śmieciowym jedzeniu, które to jest bogate w puste kalorie, które nie pomagają w funkcjonowaniu naszego organizmu, ciężko się je trawi i zamiast urozmaicać naszą dietę doprowadzają do odkładania się niepotrzebnych kalorii w formie tłuszczu na narządach. Dlatego warto zniwelować do zera spożywanie tego typu produktów, co na pewno pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Do takiego śmieciowego jedzenia na pewno należą chipsy. Wielu powie: przecież są wykonane z ziemniaków! Jednak nie do końca jest to prawda. Bardzo często bowiem chipsy produkowane są z masy ziemniaczanej, która zawiera sporo szkodliwych składników dla naszego organizmu. Do tego, aby uzyskać wyjątkowy smak chipsów, który często bardzo uzależnia dodaje się różnego rodzaju nienaturalne barwniki, składniki smakowe, oraz konserwanty, aby chipsy zawsze były chrupiące i aby pięknie wyglądały. I mimo że potrafią zaspokoić głód, to jednak jest to jedynie pozorne, bowiem nie składają się z niczego innego, jak z pustych kalorii.

Do śmieciowego pożywienia należą również różnego rodzaju napoje gazowane. Zawierają bowiem spore ilości ciężko przyswajalnych przez nasz organizm cukrów prostych. Gaszą w świetny sposób pragnienie, lecz są także powodem nadwagi, szczególnie zaś u młodych ludzi. Do tego mają zły wpływ na zęby, są bowiem przyczyną rozwijającej się próchnicy. Zawierają również spore ilości konserwantów i sztucznych barwników, które mają zły wpływ na nasz organizm.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...