Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Polskie desery

W Polsce spożywa się wiele tradycyjnych potraw i każdy chyba potrafi wymienić takie danie, które będzie kojarzone głównie z Polską. Jednak większości będą to dania obiadowe, bądź przystawki. Bardzo rzadko wymienia się polskie tradycyjne desery, które będą stanowiły kwintesencję każdego obiadu. Czy to oznacza, że w Polsce nie mamy wyjątkowych deserów, będących symbolem polskiej, tradycyjnej kuchni? Oczywiście, że nie. Posiadamy wiele polskich tradycyjnych słodkości, które kojarzone są z naszym krajem.

Przede wszystkim szarlotka. Wykonana z jabłek rosnących w polskich sadach stanowi naprawdę przepyszny przykład polskiego deseru. Z jabłek uzyskuje się najlepszy smak poprzez doprawienie ich cynamonem. Konieczne jest, aby jabłek nie trzeć, tylko kroić w plastry, bowiem wtedy lepiej wydobywa się z nich smak. Szarlotka może być podawana z lodami waniliowymi, albo z bitą śmietaną. Ewentualnie z jednym i drugim.

Jabłka pieczone z miodem. I chociaż można je spotkać również w innych krajach, to tylko w Polsce mają tak wyjątkowy smak. Wszystko za sprawą  produkowanego przez polskich pszczelarzy, naturalnego miodu będącego wyśmienitym i niesamowicie słodkim dodatkiem do pieczonego jabłka.

Naleśniki z dżemem. Jest to deser, który najlepiej smakuje w Polsce, bowiem to nie sam naleśnik nadaje smak całej potrawie. Wszystko bowiem za sprawą wyjątkowych, naturalnych owocowych przetworów stanowiących dodatek naleśników. Mowa tutaj o różnego rodzaju dżemach, powidłach, czy marmoladach, które idealnie komponują się z cienkimi, polskimi naleśnikami.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...