Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED GRZYBAMI?

Grzybica to jedna z najtrudniejszych do pokonania chorób jaka może się nam przytrafić. Jest nieprzyjemna, ale przede wszystkim uciążliwa i lubiąca nawroty. Zarazić można się nią w wielu miejscach, szczególnie takich, w których grzyby mają dobre warunki rozwoju tj. wilgotnych. Dlatego bardzo często zarażamy się nią na basenie nawet o tym nie wiedząc.  Grzybica ujawnia się pomiędzy palcami, na paznokciach, a także na skórze. Kiedy już się pojawiła najlepiej zakupić w aptece krem przeciwgrzybiczny lub sztyft. Kuracja nie jest krótka, jednak nie należy jej lekceważyć. Grzyby mają tendencję do przenoszenia się, więc jeden zakażony paznokieć może zarazić następne.

Często stosowane na grzybicę są także domowe sposoby. Szczególną popularnością cieszy się papka z czosnku, którą zostawia się na palcach czy paznokciach na całą noc. Nie może to być jedyny sposób na leczenie tego problemu, jednak potrafi wspomagać ze względu na bakteriobójcze właściwości czosnku. Łącznie z tą papką należy stosować kremy na zarażone miejsca oraz uzbroić się cierpliwość. Leczenie grzybicy to minimum dwa tygodnie.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...