Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Jak połączyć ćwiczenia fizyczne z odżywianiem?

Wspaniała sylwetka to marzenie niejednego i niejednej z nas. Jednak aby ją wypracować nie wystarczy tylko i wyłącznie męczenie się na siłowni. Również na pewno nie zadziała tutaj katowanie się różnego rodzaju dietami. Najważniejsze w pracy nad swoją sylwetką, bądź w pracy nad odchudzaniem, jest połączyć ze sobą zdrowe nawyki odżywiania z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami fizycznymi. Tylko łącząc ze sobą te dwie sprawy jesteśmy w stanie uzyskać wymarzony sukces i zebrać oczekiwane owoce w postaci świetnej sylwetki i dobrego samopoczucia.

Jak w takim razie połączyć te dwie, z pozoru zaprzeczające się czynności jak jedzenie i wysiłek fizyczny? Odpowiedź brzmi: przede wszystkim mądrze i rozsądnie. Jeśli uprawiamy sport to spalamy energię. Zaś jeśli spalamy energię, to pozbywamy się z organizmu potrzebnych do funkcjonowania składników odżywczych. Dlatego też przy nasilonym wysiłku fizycznym należy jeść,  a nie tak jak często jest to praktykowane, głodzić się. Dobrze jest spożywać sporo wody, która pobudzi nasz organizm do oczyszczania się z toksyn i różnego rodzaju niepotrzebnych składników ułatwiając w ten sposób przemianę materii. Istotną rolę odgrywają tutaj owoce i warzywa bowiem dostarczają nam potrzebnych składników i witamin, które wpływają pozytywnie na spalanie tłuszczu.

Warto również pamiętać, aby nigdy nie ćwiczyć zaraz po jedzeniu. Należy odczekać jakiś czas. Najlepiej natomiast uprawiać jakikolwiek sport na czczo, kiedy żołądek jest jeszcze pusty. W ten sposób nie spalamy zasobów, które dopiero co wprowadziliśmy do swojego organizmu, ale zajmujemy się tym tłuszczem, który odkłada się w różnych miejscach naszego ciała.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...