Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

CO MA GREJPFRUT?

Cierpki smak nie zachęca na początku. Jeśli jemy to chcemy jeść coś co jest słodkie, delikatne, ostre. Trudno przekonać się do czegoś co jest kwaśne i gorzkie jednocześnie, a taki jest właśnie smak grejpfruta. Dlatego często podawany jest z cukrem, tworząc w ten sposób słodszy deser. Można go jeść tak, a można spróbować przekonać się do jedzenia go bez dodatków, gdyż naprawdę warto.

Dzięki supermarketom grejpfruty są obecne dostępne przez cały rok. Jeden owoc dziennie jest świetnym dodatkiem do diety. Jest kwaśny i w większości składa się z wody, więc nie ma właściwości kalorycznych, jak wiele innych owoców. Ma cenne właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, dzięki czemu wzmacnia odporność. Warto jadać go w okresie najczęstszych przeziębień i zachorowań, ponieważ jest jak owocowa witamina C. Jeśli ktoś bardzo nie przepada za tym smakiem nie oznacza to, że nie może korzystać z dobrych właściwości grejpfruta. Owoc nadaje się świetnie jako maseczka na trądzik oraz odkażająca i poprawiająca elastyczność skóry. Źródło: http://taurus-holiday.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...