Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. omnadren Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

BAMBUS, NIE TYLKO OZDOBA

Bambus zazwyczaj jest oso dobą w pokoju. Mało wymagająca roślina ładnie prezentuje się w kolorowym wazonie. Potrzebuje niewiele wody, rośnie szybko i ładnie się zieleni. Jednak bambus to nie tylko ozdoba, ale także pożywienie. Mało u nas popularne, a przecież bardzo smaczne. W zależności od chęci można przygotować z niego zupę lub dodawać do sałatek. Najlepiej wykorzystać do tego bambusa w puszce, który pokrojony jest już na cienkie paski, łatwe do gryzienia i kolejnej obróbki.

Zupa jest stosunkowo prosta, ponieważ przygotowuje się ją tak jak większość zup.

Na wywarze mięsnym. Można zrobić zupę tylko z bambusa, a także dodać inne warzywa. Wówczas wrzucamy je po kolei. Najpierw marchewkę, potem por i seler, grzybki, jeśli lubimy grzybowy posmak i na końcu odsączonego bambusa. Mięso może być w zupie jedynie dla smaku lub pokrojone w kostkę stanowić część zupy. Tak przygotowana potrawa jest urozmaiconym rosołem o specyficznym, nieco słodkawym smaku bambusa. Jeśli zdecydujemy się jednak na samą bambusową zupę, najlepiej przygotować większą jego ilość żeby smak był intensywny, a zupa zabarwiła się na delikatnie zielony kolor.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...