Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

MAŚLANKA A BRZUCH

Dla większości z nas nabiał jest podstawowym produktem spożywanym codziennie.

W różnych ilościach, na różne sposoby, ale jest. Jednak wiele osób nie docenia maślanki, która wchodzi w skład tej grupy, a ma lepsze właściwości zdrowotne niż wszystkie jogurty naturalne. Ma co prawda specyficzny smak, jednak można do niej dodawać płatki, muesli, owoce, które nadają jej inny posmak stając się przy tym zdrowym posiłkiem albo na śniadanie, albo na kolację.

Maślanka to napój mleczny, który jest efektem oddzielenia tłuszczu od śmietany. Obecnie dodaje się do niej również mleka, przez co nie jest tak gęsta jak produkowana dawniej na wsiach, jednak nadal zachowuje wszystkie swoje walory. Posiada wiele składników mineralnych, sole mineralne, lecytynę. Lecytyna znajduje się w każdej części ciała człowieka, a szczególnie dużo jest jej w mózgu, dlatego powinna być stale uzupełniana. Jednak najważniejszą cechą maślanki jest jej wpływ na wydzielanie soków żołądkowych. Pobudza je w łagodny sposób, dzięki czemu reguluje procesy trawienne. Polecana jest zwłaszcza dla osób mających problemy z zaparciami, jako nieszkodliwy środek, który pomoże usunąć z organizmu produkty przemiany materii.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...