Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

NALEŚNIKI INACZEJ

Naleśniki są jedną z najpopularniejszych potraw jakie znamy. Ich wielka zaletą jest to, że można jeść je na mnóstwo różnych sposobów. Na słodko, z dżemami, serem, owocami. Z warzywami, z farszami różnego rodzaju, przypiekane i oblane sosem. Dowolność ograniczona jedynie przez naszą fantazję. Co więcej samo ciasto naleśnikowe może być różnorodnie wykorzystywane. Nie zawsze trzeba z niego smażyć cienkie okręgi, można zrobić grubsze placki z dodatkami.

Co może być takim dodatkiem? Praktycznie wszystko. Świetnie sprawdza się w tej roli marchewka, która nie tylko nadaje ciastu pomarańczowy kolor, ale dodatkowo słodki smak. Najczęściej nie potrzeba wówczas innych słodkich dodatków. Wystarczy zetrzeć do ciasta kilka marchewek.

Dla ty, którzy wolą pikantne smaki smaczniejsza będzie wersja z dodatkiem kapusty, marchewki oraz papryki lub innych lubianych warzyw. Dobrze jest wówczas zrobić nieco gęstsze ciasto, dodając do niego więcej mąki niż jest w przepisie. Wymieszane z warzywami zrobi się jeszcze cięższe, ale pozwoli na smażenie niewielkich, okrągłych placków, które można podawać z sosem sojowym.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...