Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

JAK LECZYĆ ŁUSZCZYCĘ

O łuszczycy każdy słyszał. Niektórzy wiedzą o niej coś więcej, jednak mało kto – ze zdrowych osób – zdaje sobie sprawę jak ciężko z nią funkcjonować. Zarówno przez stan skóry chorej osoby, która wymaga specjalnej pielęgnacji, jak i przez krzywdzącą opinię o jej zaraźliwości. Dlatego warto podkreślić, że łuszczyca nie jest zaraźliwa ani złośliwa. Charakteryzuje się pojawianiem się na skórze łuszczących się plam. Wynika to z nieprawidłowego działania limfocytów T, których głównym zadaniem jest ochrona skóry przed chorobami. Gdy pojawia się zaburzenie, efekty tego pojawiają się na skórze w mniejszym lub szerszym stopniu.

W leczeniu łuszczycy można pomóc sobie dwójnasób. Pierwszym sposobem są oczywiście środki farmakologiczne. Różnego rodzaju kremy, większość powstała na bazie witaminy A, nakładane bezpośrednio na skórę. Do nich dołączyć można terapię – naświetlania, które powodują wysuszenie i zanikanie plam chorobowych. Można zainwestować również, w zastrzyki, jednak wtedy należy dobrze skonsultować je z lekarzem. Drugim sposobem są leki z domowej apteczki. Rozumie się przez to stosowanie maści salicylowej oraz mieszanki z produktów spożywczych w tym z drożdży i zielonej herbaty. Nakładane na skórę, nawet jeśli nie powodują zanikania wyprysków, przynoszą ulgę podrażnionej skórze.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...