Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

MROŻENIE JEDZENIA

Nawet jeśli minęły czasy gdy mroziło się bardzo duże ilości jedzenia, tak jak robiło się bardzo duże ilości przetworów, nadal mrozimy potrawy i mięsa. Lepiej, więc wykonać to w taki sposób żeby po rozmrożeniu nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Pierwszą zasadą mrożenia jest mrożenie tylko świeżych, dobrych produktów. Nie można liczyć na to, że potrawa która przed włożeniem do zamrażalnika była niedobra, po rozmrożeniu nagle stanie się przepyszna. Niestety nie działa to w taki sposób, chociaż czasami byłoby bardzo przydatne.

Drugą zasadą jest usunięcie całego powietrza z worków i pojemników, do których zostały włożone produkty do zamrożenia. Powietrze wysusza jedzenie, więc nie powinno go być więcej niż to konieczne w mrożonce, a najlepiej aby nie było go w niej wcale.

Po trzecie dobrze jest opisać co będzie mrożone. Jeśli nie mrozimy wiele z pewnością odkryjemy co zamroziliśmy, jednak jeśli mrożonek jest więcej trudno będzie rozpoznać co to jest i czy na pewno można to zjeść. W trosce o swoje bezpieczeństwo poza napisem co zawiera pojemnik dobrze dodać także datę, kiedy znalazło się w lodówce.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...