Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Sposób na pyszne naleśniki

Naleśniki są jednym z najpopularniejszych deserów w Polsce. Przygotowuje się je w różnych formach, powstają nawet specjalne restauracje – naleśnikarnie, gdzie podaje się tylko i wyłącznie naleśniki różnego rodzaju. Każdy jednak może naleśniki przygotować na własną rękę, w domu. Jednak nie zawsze wychodzą one tak jak trzeba. A to za grube, a to zbyt cienkie, a to smak nie ten… Jak właściwie przygotować pyszne naleśniki nie będąc szefem kuchni?
Po pierwsze: cienkość. Najlepsze naleśniki to te cieniutkie i delikatne. Składniki muszą być dobrane w odpowiednich proporcjach i bardzo starannie wymieszane. Trzepaczką ubija się jajko z mlekiem, mąką, przyprawione odrobiną soli do smaku. Następnie ubijanie powinno trwać do momentu, aż powstanie gęsta masa. Ciasto musi mieć taka konsystencję, by rozlewało się na patelni.
Po drugie: sposób smażenia. Rozgrzaną patelnię należy posmarować tłuszczem i rozlać na niej równomiernie porcję ciasta. Gdy spód się zetnie należy przewrócić naleśnik łopatką na drugą stronę. Jeśli mamy już wprawę, to można naleśniki przewracać przerzucając je.
Po trzecie: patelnia. Nie każda patelnia jest przeznaczona do naleśników. Powinno się mieć specjalną patelnię do tego typu potrawy. Najlepsza jest patelnia powlekana lub z żeliwa, której powierzchnia nie jest podrapana drucianą szczotką. Patelni nie należy czyścić chemicznymi. Wystarczy ją przetrzeć papierowym ręcznikiem. Należy pamiętać o tym, żeby nową patelnię posypać garścią soli i mocno rozgrzać. Najlepiej smażyć na sklarowanym maśle, bez serwatki.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...