Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

SOK A SOK

Picie soków jest jak najbardziej zdrowe i wskazane. Jednak soki nie są sobie równe, dlatego nim zdecydujemy się na zakup jakiegoś najlepiej zobaczyć jak ma skład. Są zarówno dobre soki, prawdziwe bez dodatku licznych konserwantów i cukru. Takie są najlepszym wyborem, najgorszym natomiast soki, w których cukier jest głównym dodatkiem. Można również wybierać nektary do picia, jednak nie wszystkich one zadowalają. Są gęstsze i słodsze od soków, a często i cięższe przez to dla żołądka. Wiele osób skarży się na nieprzyjemne odczucia w żołądku po wypiciu szklanki nektaru.

Poza najpopularniejszymi sokami jabłkowymi i pomarańczowymi obecnie do wyboru jest całą gama smaków zarówno warzywnych, jak i egzotycznych. Chociaż z każdym rokiem ich jakoś się poprawia nie można kwestionować faktu, że najlepsze soki to soki domowej roboty, w domowej sokowirówce. Ewentualnie sprzedawane w sklepach soki jednodniowe, najczęściej z warzyw.

Soki robione w domu mają tę zaletę, że można skomponować je według własnego uznania dodając zarówno owoce jak i warzywa. Nie rozcieńcza się ich wodą ani nie dodaje cukru, więc szklanka świeżego soku, ma więcej witamin niż karton soku kupionego w sklepie.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...