Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

KASZA JAGLANA – HIT

Poza soją ostatnim hitem programów dietetycznych zarówno w radiu, jak i telewizji jest kasza jaglana. Wśród innych kasz jest ona uznana za najzdrowszą, chociaż ilość błonnika w niej jest nieco mniejsza niż w innych. Ma jednak tę zaletę, że nie zawiera glutenu. Ze względu na liczne alergie na ten składnik jest idealna dla osób na diecie bezglutenowej, lekkostrawnej oraz dla małych dzieci. Inna jej zaletą jest krzemionka, którą rzadko można spotkać w innych produktach. Ma ona istotny wpływ na poprawę jakości stawów.

Co więcej jest jednym z tych produktów, które powinno się jeść w trakcie przeziębień i choroby. Nie tylko rozgrzewa wypełniając żołądek delikatną masą, ale także działa antybakteryjnie. Ponieważ aplikowana jest do wewnątrz i na większym obszarze niż tabletki może skutecznie wspomóc farmakologiczne leczenie infekcji. Ze względu na te właściwości również włosy i paznokcie korzystają z jej wpływu, nie dając się inwazjom grzybów ani innych szkodliwych bakterii. Można ją jeść na różne sposoby. Zarówno na słono, z mięsem, w zupach, a także na słodko z owocami, a nawet jogurtem. W różnych dietach jest polecana w parze z awokado, którego smak jest dość obojętny, jednak w połączeniu z kaszą jaglaną nabiera więcej wyrazu i słodkości.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...