Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Kuchnia hiszpańska

Hiszpańska kuchnia kojarzy się przede wszystkim ze śródziemnomorskimi, nieco egzotycznymi produktami, z mieszanką różnego rodzaju smaków, no i z przepysznymi owocami dojrzewającymi w hiszpańskim słońcu. Jak to właściwie wygląda i co jest najbardziej charakterystyczne dla hiszpańskiej kuchni?

Przede wszystkim z Hiszpanią kojarzy nam się tortilla. Jest to placek wypiekany z wody i mąki, który następnie się faszeruje i odpowiednio zwija. Farsz takiej tortilli może być dowolny, bowiem to w placku tkwi kwintesencja i od własnych smaków zależy jak go doprawimy i jakie dodatki wykorzystamy. Hiszpańska tortilla jest faszerowana przede wszystkim kurczakiem, a do tego dochodzą ostre przyprawy i typowo hiszpańskie warzywa, takie jak np. papryka, którą wykorzystuje się do większość potraw, które przyrządzają hiszpańscy szefowie kuchni.

Typowo hiszpańskim wynalazkiem kulinarnym jest na pewno Gazpacho. Jest to inaczej hiszpański chłodnik, a w zasadzie to tradycyjny, andaluzyjski chłodnik przygotowywany na bazie dojrzałych pomidorów, z dodatkiem papryki, ogórka, oliwy i octu oraz, opcjonalnie, cebuli i czosnku. Jest to potrawa wręcz idealna jeśli chodzi o upalne dni, jakich w Hiszpanii zdarza się naprawdę sporo. Gazpacho może być podawane do obiadu, jako przystawka, albo kolacja. Można oczywiście eksperymentować i dodawać inne warzywa do tej andaluzyjskiej przystawki. Z racji, iż chłodnik ten jest raczej gęsty i w konsystencji przypomina krem, to dobrze jest jeść go z grzankami nasmarowanymi grillowanym czosnkiem.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...