Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

OD CZEGO CHUDNIEMY?

Jeśli jesteśmy na diecie chudnięcie jest upragnionym efektem. Każdy kilogram w dół przybliża do upragnionej wagi i lepszego samopoczucia. Są jednak są sytuacje gdy chudnięcie zdarza się bez stosowania diety. Gdy jest gwałtowne jest tym bardziej niepokojące i może być efektem nawet poważnych chorób.

Zdarza się, że chudnięcie jest reakcją na sytuacje stresowe. Każdy ma inny organizm i dla jednego nerwy są mobilizujące, innego przyprawią o utratę kilogramów. Poza tym za nagłym chudnięciem mogą stać liczne choroby przewodu pokarmowego. Im większy spadek wagi bez naszego udziału i woli, bez ograniczenia się w jedzeniu tym szybciej należy skonsultować się z gastrologiem. Chudnięcie może mieć bowiem swoją przyczynę we wrzodach żołądka lub dwunastnicy, uszkodzeniach jelit, problemach z wątrobą. Bywa również połączone z chorobami takimi jak bulimia i anoreksja, których podłoże leży w psychice i których leczenie bywa znacznie trudniejsze niż usunięcie wrzodów.

W najgorszym wypadku silna i szybka utrata wagi to wynik raka atakującego przewód pokarmowy. Dlatego jeśli niepokoi nas chudnięcie, którego nie planowaliśmy należy jak najszybciej wykonać niezbędne zadania, ponieważ żaden organizm nie będzie tracił swojej masy i zapasów energii bez powodu.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...