Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Kuchnia francuska

Kuchnia francuska kojarzona jest głównie z pełną elegancją, oraz tym, że często bardziej liczy się sposób podania jakiejś potrawy, niż to jak ona właściwie smakuje. Bowiem kwestia smaku u francuzów to rzecz niesamowicie subiektywna i zależna od indywidualnych upodobań kulinarnych. Ważne, aby potrawa jak najlepiej się prezentowała i chwytała nie tylko za żołądek, ale również za serce, zaspokajając przy tym wszelkie potrzeby artystyczne.

Daniem, które kojarzone powinno być z Francją na pewno jest tarta. To placek bardzo kruchy, który powinno się podawać na słodko, jednak tak naprawdę, jeśli chodzi o nadzienie do tarty upodobania mogą być naprawdę różne. Głównie dodaje się do niej owoce, albo warzywa. Z owoców bardzo często wykorzystuje się jabłka, gruszki, wiśnie, albo truskawki. Jednak dobrze przyrządzona tarta wymaga odpowiedniego sposobu i tak naprawdę prawdziwą tarte z owocami można zjeść tylko we Francji. No i oczywiście można eksperymentować, przyrządzając tarte np. z jakimś mięsnym czy grzybowym farszem.

Symbolem francuskiej kuchni niewątpliwie na zawsze chyba pozostaną sery i wina, często łączone ze sobą. Każdy Francus umie wymienić najznakomitsze rodzaje serca, spotykane tylko i wyłącznie we francuskich mleczarniach, dojrzewające we francuskich piwnicach. No i oczywiście wina. Szanujący się szef kuchni jest w stanie po smaku rozpoznać rocznik, oraz z czego dane wino zostało wykonane. No i oczywiście wino jest nieodłącznym składnikiem każdej potrawy, jak i każdego posiłku.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...